* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

Електронний бюлетень ГУРТ

16:50 06.11.2008

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Студенти вийшли на захист свого факультету

Біля Міністерства освіти і науки України 3 листопада 2008 року відбулась акція громадянського протесту студентів Аграрного факультету Чернігівського державного інституту економіки та управління проти свавілля адміністрації інституту щодо Аграрного факультету і кафедри сільського господарства та аграрного менеджменту.

В результаті переговорів страйкарів із представниками МОНу досягнуто таких домовленостей:

З боку Міносвіти:

1. Призупинення рішення Вченої ради ЧДІЕУ щодо обрання на посаду завідувача кафедри економіки сільського господарства та аграрного менеджменту кандидата педагогічних наук Мельникова С.В., далекого за своїми професійно-кваліфікаційними характеристиками від профілю кафедри.

2. Направити найближчими днями до ЧДІЕУ комісію для розгляду інших проблем, піднятих у зверненні студентів до Міністра Вакарчука І.О.

З боку страйкуючих: призупинити акцію громадянського протесту до отримання результатів комісії.

Зі зверненням студентів до Міністра Вакарчука І.О. можна ознайомитись в додатках.

Контакти

studactiv@gmail.com

Файли

lyst.doc 33.5 Кб

• • •

Студентам нова ціна на проїзд у метро не сподобалась

Значне підвищення цін на проїзд у громадському транспорті великою мірою полегшить гаманці студентів цього місяця. Адже за незмінного рівня стипендії вартість проїзду зросла в чотири рази.

Ті студенти, що встигли замовити проїзні на листопад попереднього місяця, поки їздять за старою ціною, проте в передчутті придбання наступного проїзного квитка за новою ціною, вони жваво переймаються питанням подорожчання поїздок громадським транспортом.

Байдужих до підвищення цін на проїзд серед студентів одиниці – це або ті, що мешкають в безпосередній близькості до університету, або ж ті, що мають власне авто. В Києво-Могилянській академії таких небагато.

Очевидно, що від подорожчання задоволення серед студентів не отримав ніхто. А от своє невдоволення молоді люди висловлюють дуже по-різному. Хоча в середньому типи реакцій можна поділити на чотири групи.

Перша група – активно гуде про подорожчання на кожному кроці. Активно висловлює своє невдоволення, проте революційними закликами не розкидається. Ця група найчисленніша.

Друга група студентів – висловлює обурення словами, що не підлягають цитуванню в засобах масової інформації. На щастя, такі студенти складають меншість.

Третя група студентів – активно збирається на мітинги до Київської міської державної адміністрації. Студенти Києва намагаються діяти злагоджено, співпрацюючи з лідерами студентських організацій різних університетів.

Власне кажучи, вони пропонують висунути КМДА досить конкретні вимоги, серед яких:

Забезпечити безперебійний та цілодобовий рух громадського транспорту;

Обладнати велосипедні доріжки і місця для стоянок велосипедів;

Ввести єдиний місячний проїзний квиток на всі види комунального транспорту за ціною 80 грн.

Четверта група студентів – найменша за чисельністю – хоча і не дуже задоволена підвищенням цін, проте вважає його справедливим, оскільки комунальний транспорт Києва відомий своєю нерентабельністю вже багато років. Крім того, ці студенти висловлюють сподівання, що таке підвищення цін дозволить якщо не подолати нерентабельність на 100%, то принаймні провести заходи щодо вдосконалення транспортної інфраструктури міста, як-от проведення додаткової лінії метро на лівому березі з метою розвантаження наземного транспорту.

Контакти

Тетяна Таланова

talankina@gmail.com

• • •

Правоохоронцям про расизм та ксенофобію

31 жовтня 2008 року в м.Чернігові пройшов семінар на тему «Расизм та ксенофобія в Україні» для представників правоохоронних органів. Участь в заході взяли працівники пункту тимчасового перебування іноземців МВС в с.Розсудів Чернігівської області, представники Чернігівського прикордонного загону та Управління СБУ в області.

Відкриваючи семінар, програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв зазначив, що останнім часом на Чернігівщині активізувалися расистські та неонацистські угрупування. За мовчазної згоди місцевої влади в місті Чернігові проходять масові акції та марші під ксенофобськими гаслами, спрямованими проти іноземців. Почастішали напади неонацистів на активістів антифашистського руху. Тухан Едієв закликав представників правоохоронних органів вживати всіляких заходів щодо припинення закликів до дискримінації та насильства над представниками національних і інших меншин, звернув увагу присутніх щодо необхідності законодавчих та адміністративних гарантій дотримання прав іноземців та меншин, а також наголосив на необхідності активізувати діяльність щодо виховання в молоді толерантності та нетерпимості до проявів фашизму та ксенофобії.

Ольга Веснянка, редактор порталу Xenodocuments.org.ua, тренер з прав людини пі час виступу зауважила, що дослідження міжнародної організації Міжнародна Амністія в Україні свідчить про зростання кількості нападів на людей за расовими, етнічними або релігійними ознаками, що викликає занепокоєння. Вони мають широкий діапазон - від словесних образ до серйозних фізичних нападів та навіть вбивств. Крім того, будь-яка людина, яка не схожа на пересічного українця, підлягає численним перевіркам документів з боку міліції, що призводить до поборів або інших зловживань. Зростання кількості нападів створює атмосферу страху та невпевненості, особливо серед шукачів притулку та біженців. Міжнародна Амністія стурбована неадекватним реагуванням українських органів влади. Незважаючи на те, що в результаті критики з боку міжнародної спільноти були вжиті деякі заходи, представники уряду досі проявляють нерозуміння природи расової дискримінації та серйозності цієї проблеми в Україні.

Після виступу представника Міжнародної Амністії учасники семінару мали можливість переглянути та прокоментувати документальні фільми «Чистилище» та «Фортеця Україна» про становище мігрантів та біженців в Україні.

Максим Буткевич, представник Ініціативи «Без кордонів» зазначив, що на сьогодні в Україні органи внутрішніх справ не проводять окремого обліку злочинів, скоєних з мотивів расової чи національної ворожнечі, або ж подібні злочини кваліфікуються як хуліганство; потерпілі не звертаються до міліції, вважаючи це марною витратою часу, не довіряючи їм, або через попередні негативний досвід спілкування, побоюючись їх; не існує комплексної неурядової системи моніторингу подібних випадків, яка давала б картину, бодай віддалено подібну до реальної – через відсутність налагодженої системи отримання інформації. «Майже ніколи расистське насильство не закінчується судовим переслідуванням за відповідними статтями Кримінального кодексу, тому й неможливо і спиратися на статистику судових вироків. Отримання інформації про рішення суду також є дуже складним», - підкреслив пан Буткевич.

Контакти

Тухан Едієв

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

info@protection.org.ua

+380 462 625-381

http://www.migration.org.ua/

вул.Горького 57/1

м.Чернігів 14000

• • •

Beeline забезпечив мобільним зв'язком УТОС та школу для слабозорих дітей

З початку навчального року у Черкаській середній спеціалізованій школі №37 для дітей з особливими потребами Beeline провів декілька зустрічей зі школярами та вчителями.

Близько 100 школярів із проблемами слуху одержали в подарунок від Beeline стартові пакети «Бум». Учні ж, які відзначилися гарною поведінкою, отримали смугасті сувеніри. Також Beeline взяв шефство і над Черкаською організацією Українського товариства сліпих.

Нещодавно ювіляри УТОСа святкували дні народження, і співробітники Beeline поздоровили особисто кожного з них. Для привітання спеціально замовили жовточорний смугастий торт, і всім іменинникам подарували стартові пакети «Дитячий» (цей тариф зручний для незрячиї людей тим, що в ньому можна спілкуватись із «Улюбленим номером» по 0,05 коп/хв, а за вхідні дзвінки нараховуються бонуси) – Ці люди потребують спілкування більше, ніж фізично здорові споживачі. А для людей з обмеженнями по слуху чи зору мобльний зв’язок стає чи не єдиним помічником та вікном у світ.

Beeline пропонує спеціальні тарифні пакети («Бум» та ін), в яких такі послуги надаються безкоштовно або ж за прийнятними «соціальними» цінами, – зазначає директор комерційного напрямку Черкаського відділення Beeline Денис Піддубний. – Також ми розуміємо, що люди з обмеженими можливостями зору чи слуху потребують уваги та матеріальної підтримки, тому ми плануємо і надалі допомагати Черкаському УТОСу та спецшколі.

Контакти

edub@beeline.ua

Події

Новий проект - The Spirit Of Kindness Award

Громадський рух РЕВОЛЮЦІЯ ДОБРОТИ оголошує про старт проекту The Spirit Of Kindness Award.

У кожній компанії є люди, які неймовірні. Вони приходять на роботу, забувають про власні проблеми і допомагають іншим відчути себе важливими. Часто вони навіть і не підозрюють, що ставляться до оточуючих за Золотим Правилом: стався до інших так, як хотів би, щоби ставилися до тебе.

Ми хочемо дати можливість кожному Українцю повідомити про таких людей. Країна повинна знати тих, хто по-справжньому намагається змінити ситуацію в країні гарними вчинками, а не словами!

Кожен громадянин країни може номінувати будь-яку людину, яка намагається зробити життя оточуючих краще (наприклад, касир у супермаркеті, який завжди гідно обслуговує покупців, співробітник пошти, прибиральниця, викладач у школі та інш.) Кожен номінант отримає листа з подякою, а ті, кого номінують найбільша кількість мешканців країни - будуть запрошені на спеціальний урочистий захід, де буде вручатися нагорода за доброту - The Spirit Of Kindness Award.

Ми вважаємо, що саме прості гарні вчинки кожної окремої людини - це те, що зробить наше суспільство таким, яким ми хочемо його бачити!

Мета цього проекту - підвищити рівень обслуговування в країні. Підтримайте можливість визнати тих, хто робить наше життя кращим! Номінувати людину можна відвідавши ресурс www.dobrota.in

Контакти

Максим

РЕВОЛЮЦІЯ ДОБРОТИ

info@dobrota.in

80507637279

http://www.dobrota.in/

• • •

Вчимося розуміти й миритися з особливостями інших!

6 листопада в Україні стартує Тиждень Толерантності та Європейський Молодіжний Тиждень в рамках загальноукраїнської кампанії «Толерантність як шлях до Європи».

Всеукраїнський Тиждень Толерантності та Європейський Молодіжний Тиждень стане завершальним етапом загальноукраїнської кампанії «Толерантність як шлях до Європи», що вперше пройшла в Україні в цьому році.

Тиждень Толерантності та Європейський Молодіжний Тиждень розпочнеться з 6 та триватиме до 16 листопада 2008р. Організаторами заходів в межах Тижня Толерантності будуть навчальні заклади, шкільні європейські клуби, громадські організації, культурно- освітні установи з понад 50 міст України.

Під час Тижня Толерантності буде презентовано результати опитування на тематику толерантності, що проведено серед молоді у 18 регіонах України, а також буде проведено нагородження переможців всеукраїнського творчого конкурсу на тематику толерантності. В 20 регіонах України на завершення Тижня Толерантності відбудеться хода „Засвіти ліхтарик толерантності!”

З вересня місяця в Україні проходить загальноукраїнська кампанія «Толерантність як шлях до Європи», що проводиться громадською організацією «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» разом з Мережею проєвропейських організацій в межах «Європейського року Міжкультурного діалогу” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Завданням кампанії є поінформувати громадськість про зміст європейської цінності - толерантності, збільшити кількість українців, що поділяють цю цінність, вивчити рівень розуміння терміну толерантність в Україні, привернути увагу до проблем нетерпимості до різних груп в Україні.

Учасниками кампанії стали представники громадських організацій, шкіл, європейських клубів, позашкільних закладів, університетів з понад 20 регіонів України. – всі, хто висловили своє заперечення будь-яких проявів нетерпимості та дискримінації Людини.

Партнерами кампанії виступають Офіс Ради Європи в Україні, мережа інформаційних представників програми Європейської Комісії «Молодь в дії», Ресурсний Центр для країн Східної Європи і Кавказу SALTO – МОЛОДЬ Консорціум центрів європейської інформації в Україні, Представництво Європейської Комісії в Україні. За цей час до кампанії з промоції провідної європейської цінності – толерантності в українському суспільстві приєдналося понад 50 громадських організацій, шкіл, європейських клубів, університетів, бібліотек та навчальних центрів з 20 областей України та АР Крим.

Протягом вересня-жовтня в рамках кампанії пройшов всеукраїнський конкурс малюнків, фотографій, есе, творів, історій, віршів, гасел та відеороликів на тематику толерантності для шкільної та студентської молоді, на який подано 437 робіт. На сайті кампанії www.tolerant.org.ua можна переглянути всі роботи та проголосувати за них.

Також у жовтні місяці відбувся конкурс на кращі місцеві ініціативи з проведення Тижня Толерантності в регіонах України і 10 громадських організацій в партнерстві з навчальними закладами будуть проводити 6-16 листопада мистецькі та медіа-акції, тренінги, круглі столи, семінари та багато цікавих заходів на тематику толерантності із залученням молоді.

Засвіти ліхтарик толерантності у своїму місті на знак єднання з тими, хто цінує терпимість до інших, на знак єднання з Європою!

Приєднуйся до заходів Тижня Толерантності та Європейського Молодіжного Тижня в рамках загальноукраїнської кампанії «Толерантність як шлях до Європи» та стеж за анонсами у своєму місті та на веб-сайті кампанії.

Контакти

www.tolerant.org.ua

• • •

Акція "Квітка життя" стартує на Черкащині

Акція зі збору коштів для придбання необхідного медичного обладнання буде проходити в період з 3 по 12 листопада, після чого зібрані кошти будуть передані на рахунок Всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ» з метою закупівлі обладнання для Черкаської обласної дитячої лікарні.

В рамках акції передбачається проведення таких заходів:

4-12 листопада – встановлення благодійних скриньок в міських організаціях та установах.

9 листопада – збір коштів волонтерами на центральних вулицях та площах міста (бул. Шевченка, площа Дружби народів, Театральна площа та ін.); вулична акція «Квітка життя: діти - дітям» за участі дітей з школи мистецтв, яка буде відбуватися з 11.00 до 14.00 на площі біля будинку торгівлі, де всі бажаючі можуть приєднатися і намалювати власну «Квітку життя» та написати побажання дітям.

12 листопада – благодійний концерт камерної музики в приміщенні органного залу музичного училища ім. Гулака-Артемовського, квитки можна придбати в ЧО молодіжному ресурсному центрі.

Публічний звіт про зібрані кошти та їх використання, а також організації, які долучилися до благодійної акції та зробили свій благодійний внесок буде оголошено 14 листопада о 14.00 на підсумковій прес-конференції, яка відбудеться в приміщенні обласного молодіжного ресурсного центру (вул. Смілянська, 23).

Відповідальні особи: Собова Світлана та Бабкова Анна тел.: 36-00-59 або 32-86-98.

Контакти

Бабкова Анна

РНГО “Центр соціального партнерства”

36-00-59

32-86-98

http://www.spcngo.org.ua/

• • •

Дострокові парламентські вибори в новому геополітичному інтер'єрі

10 листопада 2008 р. у конференц-залі "Укрінформу" ( вул. Б. Хмельницького 8/16 ) з 11.00 до 13.00 відбудеться круглий стіл "Дострокові парламентські вибори в новому геополітичному інтер'єрі", оганізований Центром миру, конверсії та зовнішньої політики України.

Теми для обговорення:

1. Зміни геополітичної реальності з часу попередніх виборів (осінь 2007 року) та її вплив на розстановку політичних сил.

2. Інтереси основних геополітичних гравців стосовно України та Східноєвропейського регіону.

3. Інструменти впливу зовнішніх гравців на Україну.

4.Пошук адекватних засобів реагування з боку України на нові геополітичні виклики

Пошук адекватних засобів реагування з боку України на нові геополітичні виклики.

Контакти

Наталія Пархоменко

Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України

parkhomenko@cpcfpu.org.ua

(044) 230 83 76

8 095 388 83 93

http://www.cpcfpu.org.ua/

• • •

МОМ організовує дебати з пропагування культурного діалогу у Львові

18 листопада 2008 року о 14:30 у Кіноглядацькій залі «Центру культури та дозвілля» (Студентський клуб), (головний корпус, вул. Університетська 1) Львівського університету імені Івана Франка Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні організовує дебати, присвячені існуючим проблемам расизму, дискримінації та ксенофобії. Основною метою дебатів є пропагування діалогу в сфері культурного різноманіття у студентів Західної України та молоді загалом шляхом пропагування важливості міжкультурного діалогу.

Під час проведення дебатів студенти університетів матимуть широкий спектр власних аргументів щодо культурного різноманіття. Очікується, що захід відвідають більше ніж 100 молодих людей, включаючи студентів університету, представників молодіжних організацій та національних меншин. Присутня на дебатах аудиторія також матиме можливість висловити власну думку.

Дебати супроводжуватимуться інтерактивним спілкуванням в рамках ярмарку різноманіття у форматі «Живої бібліотеки». Студенти матимуть можливість поспілкуватися з представниками різних груп національних меншин та дізнатися про їхній власний досвід у сфері різноманіття.

«МОМ організовує дебати, оскільки ми прагнемо допомогти молоді зрозуміти, що діалог – це шлях для вирішення проблем. Здатність та бажання кожного громадянина долучитися до міжкультурного діалогу допоможе нашій країні розкритися та розширити свої можливості для розвитку», говорить Яна Тяпкіна, експерт МОМ щодо проекту Ініціатива Різноманіття.

Проект організовано Представництвом МОМ в Україні та профінансовано Урядом Канади (представленим Канадським Агентством Міжнародного Розвитку (КАМР), через Канадський Фонд Підтримки Місцевих Ініціатив (Канадський Фонд), в партнерстві з ВМГО «Дебатна академія», ГО «Дівочий клуб Юнка», проектом Крешер та Львівським університетом імені Івана Франка.

Протягом грудня 2008 року – квітня 2009 року МОМ планує організувати подібні дебати та ярмарки різноманіття на Закарпатті - в Ужгороді, Івано-Франківську, Тернополі та Чернівцях.

Контакти

Міжнародна організація з міграції

http://iom.org.ua/index.php?page=n...

• • •

Як донести суспільно важливу інформацію до людей, що приймають рішення?

Ресурсний центр ГУРТ запрошує суспільно активних громадян до участі у відкритому просторі. Тих:

яких цікавить суспільна журналістика та механізми впливу на людей, що приймають рішення

які прагнуть, щоб рівень життя в їхніх громадах відповідав європейським стандартам і вже зараз працюють над запровадженням змін

які зацікавлені налагодити спілкування та подальшу співпрацю із суспільними інноваторами з інших регіонів України

ЧАС І МІСЦЕ

21-22 листопада 2008 р.

Інститут післядипломної освіти, м. Київ, вул. Васильківська, 36

ФОРМАТ

Відкритий простір – це процес, який дає можливість різним групам людей та організаціям обговорити питання, які їх насправді цікавлять, а також обмінятися ідеями, переконаннями, думками та накреслити план втілення цих ідей (детальна інформація - www.openspaceworld.org)

Фасилітатор: Тетяна Данилів, директор Ресурсного центру ГУРТ, сертифікована фасилітаторка відкритого простору

УМОВИ УЧАСТІ

Учасників з інших регіонів буде забезпечено проживанням та харчування. Транспортні витрати не відшкодовуються

Учасники з міста Києва сплачують реєстраційний внесок у розмірі 100 грн., що частково покриває організаційні витрати

Для реєстрації необхідно заповнити реєстраційну форму, яку можна завантажити з www.gurt.org.ua та надіслати на ел. адресу info@gurt.org.ua або факсом за тел. +38044 296 1052. Кінцевий термін реєстрації – 14 листопада 2008 р.

Відкритий простір проводиться за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта

Контакти

Тарас Тимчук

Ресурсний центр ГУРТ

info@gurt.org.ua

http://www.gurt.org.ua/

Файли

appl_form.doc 27.5 Кб

• • •

Третій Фестиваль незалежної студентської преси

14-15 листопада у Києві відбудеться Третій Фестиваль незалежної студентської преси. Організаторами заходу традиційно виступає CІМ та СРК (Спілка ініціативної молоді та Студентська рада Києва).

Фестиваль студентської преси – це чудова змога для молодих журналістів проявити та зарекомендувати себе, розвинути професійні навички, цікаво і з користю провести час. Учасники матимуть змогу взяти участь у тематичних тренінгах та семінарах, побувати на презентації студентських видань, поспілкуватися з колегами-однодумцями та зустрітися із відомими українськими журналістами. Так, почесними гостями минулорічних фестивалів були: журналісти Вахтанг Кіпіані, Віталій Портніков та Андрій Смірнов, телеведучі Єгор Соболєв, Андрій Куликов та Іванна Коберник. А учать приймали представники понад 30 студентських видань.

Події фестивалю відбуватимуться в Українському домі (більша частина) та в офісах провідних медіа-компаній України.

Запрошуємо до участі редакторів студентських газет або тих, хто тільки планує створити власне пресове видання. Учасники відбираються за анкетами. Реєстрація триває до 10 листопада.

Проїзд та проживання учасників не оплачується, але, якщо Ви студент, ми направимо до Вашого ВНЗ лист від МОНУ що дозволить оформити відрядження, яке покриє Ваші витрати.

Контакти

http://www.mcenter.org.ua/text/new...

Файли

FNSP_anketa.doc 132.0 Кб

FNSP_inv.doc 291.0 Кб

Тренінги

Захист права власності: семінар у Львові

26-27 листопада 2008 року у м. Львові проходитиме семінар «Актуальний стан виконання зобов'язань щодо захисту права власності в Україні». Семінар проводиться Регіональним благодійним фондом „Резонанс” за фінансової підтримки Міжнародного фонду „Відродження” в рамках проекту "Моніторинг обґрунтованості втручання у здійснення права власності в Україні".

Під час семінару буде представлено результати моніторингу, а також розглянуто практику Європейського Суду прав людини щодо дотримання права на мирне володіння майном відповідно до ст. 1 Протоколу № 1 ЄКПЛ під час вирішення спорів щодо законності втручання у реалізацію даного права.

До участі у семінарі запрошуються судді, адвокати, юристи громадських правозахисних організацій

Організатори забезпечують проживання, харчування учасників, а також покривають транспортні витрати (потяг, автобус).

Для участі у семінарі необхідно до 15 листопада надіслати заявку електронною поштою на адресу resonancef@gmail.com

або звичайною поштою на адресу: 79016 м. Львів вул. Декарта, 2/2

або факсом на номер: (032) 2335712

Загальна кількість учасників семінару – 30 осіб. Організатори залишають за собою право здійснювати відбір учасників на основі поданих заявок.

Запрошення до участі у семінарі буде надіслано до 20 листопада 2008 р.

По всіх питаннях, пов’язаних з організацією семінару, просимо контактувати з керівником організації Оленою Грабовською за тел. 8 066 7210116 або електронною поштою: resonancef@gmail.com

Контакти

Олена Грабовська

resonancef@gmail.com

8 066 7210116

Файли

appl_form.doc 27.5 Кб

• • •

Досвід співпраці з міжнародними банками розвитку для НУО

Україна розвивається. Розбудовуються міста, з’являються нові дороги, греблі, лінії електропередач тощо. Але не завжди нові проекти є однозначно позитивними, бо часто у гонитві за розвитком страждають люди і природа. Є багато шляхів вплинути на долю таких проектів, навіть покращити їх. Можливості залежить від того, чи є проект державним, чи приватним і які кошти залучені для його здійснення. Не всі масштабні державні проекти можна реалізувати тільки за рахунок бюджетних коштів. Якщо кошти були залучені від так званих міжнародних банків розвитку, наприклад, добре всім відомих ЄБРР та Всесвітнього банку, то це відкриває для громадських організацій додаткові можливості впливу на проекти.

Міжнародні банки розвитку (МБР) – це банки, засновані на кошти платників податків різних країн. Колись глави держав домовились про те, щоб зібрати кошти і заснувати банк розвитку, який буде підтримувати соціально корисні проекти, кошти на які не надасть комерційний банк, або дасть під занадто високий відсоток. Але реальність часто розходиться з теорією. МБР дуже часто надають фінансування проектам, що завдають більше шкоди, аніж користі.

Національний екологічний центр України планує наприкінці 2008 року провести у Києві тренінг для представників НУО та громадськості, на якому ми поділимося своїм досвідом роботи по таких проектах. Розкажемо, як можна вплинути на проект через установу, що його фінансує. На прикладах покажемо, чого можна досягти через діалог з банком і як цей діалог налагодити.

Нам дуже цікава ваша думка. Якщо ви вважаєте такий тренінг потрібним і хотіли б взяти у ньому участь, або у вас виникли питання, будь ласка, напишіть нам у довільній формі (miskun@bankwatch.org або iryna@bankwatch.org), чи зателефонуйте. +38 044 507 06 16 до кінця листопада. Саме від вашого інтересу залежить, чи відбудеться тренінг.

Національний екологічний центр України (www.necu.org.ua) входить до складу міжнародної мережі НУО CEE Bankwatch Network (www.russian.bankwatch.org). Це організація, що займається моніторингом діяльності міжнародних фінансових установ, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк та Всесвітній банк.

Контакти

Олена Міскун

НЕЦУ

miskun@bankwatch.org

+38 044 507 06 16

Конференції

Модель профілактики підліткової злочинності в контексті реформування системи кримінальної юстиції

25-26 листопада в м. Київ відбудеться конференція «Модель профілактики підліткової злочинності в контексті реформування системи кримінальної юстиції», що проводиться Українським Центром Порозуміння спільно з партнерами за проектом «Стратегії міліції щодо профілактики підліткової злочинності в Україні».

Метою конференції є представлення та аналіз регіональної трирівневої моделі профілактики підліткової злочинності у контексті становлення ювенальної юстиції та реформування судочинства в Україні.

Трирівнева регіональна моделі профілактики злочинності неповнолітніх модель описує систему взаємопов’язаних заходів на рівні первинної, вторинної та третинної профілактики, для реалізації якої активно залучаються ресурси громади, міліції та школи. Модель базується на принципах відновного та проактивного підходів.

Серед завдань конференції:

презентація регіональної моделі профілактики підліткової злочинності;

презентація досвіду реалізації моделі в пілотних регіонах проекту «Стратегії міліції щодо профілактики злочинності неповнолітніх в Україні»;

огляд тенденцій та пропонованих змін щодо реформування кримінального судочинства та становлення ювенальної юстиції;

Обговорення та аналіз можливостей впровадження трирівневої моделі профілактики підліткової злочинності в контексті реформування кримінальної юстиції.

На конференції передбачено:

пленарні засідання з питань впровадження моделі профілактики підліткової злочинності та пропонованих змін для становлення ювенальної юстиції та реформування кримінальної судочинства, ролі міліції, школи та громади у попередження негативних явищ серед дітей та молоді;

секційні обговорення проектів нормативних актів в сфері ювенальної юстиції та впровадження відновного правосуддя, аналізу трирівневої моделі профілактики злочинності неповнолітніх.

До участі у конференції запрошуються:

Фахівці в сфері ювенальної юстиції та кримінального судочинства.

Фахівці з проблем підліткової злочинності та попередження негативних явищ серед дітей та молоді.

Представники соціальних служб для молоді та у справах дітей, управління освіти та внутрішніх справ.

Представники громадських організацій, які працюють у сфері профілактики, втілюють відновні підходи чи впроваджують відновне правосуддя в громадах.

Для участі у конференції необхідно заповнити та надіслати:

заповнену аплікаційну форму до 13 листопада 2008 року за електронною адресою olga@uccg.org.ua або факсом на номер (044) 280 39 18. Контактна особа – Ольга Юрчишин.

тези доповіді - за бажанням (для представлення їх під час пленарних та секційних засідань) – до 13 листопада 2008 року за електронною адресою olga@uccg.org.ua

Організатори конференції залишають за собою право приймати рішення щодо участі у конференції та публікації тез у щоквартальному бюлетені «Відновне правосуддя в Україні».

Запрошення до участі у конференції буде розіслано не пізніше 13 листопада 2008 р.

Контакти

Ольга Юрчишин

Ukrainian Centre for Common Ground

olga@uccg.org.ua

(044) 280 39 18

http://www.commonground.org.ua/

Файли

ApplForm_conf.doc 42.5 Кб

• • •

Конференція "Що інститути ГС мають знати для налагодження співпраці з урядом?"

21 листопада 2008 р. в приміщенні Інституту післядипломної освіти, м. Київ, вул. Васильківська, 36 відбудеться міжнародна конференція на тему "Що інститути громадянського суспільства мають знати для налагодження співпраці з урядом?".

Мета конференції: обговорити можливості співпраці між урядом України та інститутами громадянського суспільства та представити наявний досвід України, Угорщини та інших країн

Організатори: Ресурсний центр ГУРТ, Україна; Фундація розвитку громадянського суспільства, Угорщина в рамках спільного проекту «Інноваційні інструменти розвитку місцевої демократії в Україні», що фінансується Міністерством закордонних справ Угорщини

Мови: українська, англійська - синхронний переклад, російська

У конференції візьмуть участь представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Делегації Європейської Комісії в Україні, ОБСЄ та впливові національні організації громадянського суспільства

Просимо надсилати заповнену реєстраційну форму на ел. адресу info@gurt.org.ua або факсом за тел. +38044 296 1052. Кінцевий термін реєстрації – 14 листопада 2008 р.

Контакти

Ресурсний центр ГУРТ

info@gurt.org.ua

80442961052

http://www.gurt.org.ua/

Файли

Conference_Registration_Form.doc 130.0 Кб

Conference_agenda_ukr_.doc 123.5 Кб

• • •

Державне регулювання соціального підприємництва та соціально-відповідального бізнесу

Управління у справах сім’ї та молоді Харківської обласної державної адміністрації, Харківський обласний центр молоді. Національна академія державного управління при Президентові України, Харківський регіональний інститут державного управління та Харківська обласна молодіжна організація «Союз молодих підприємців» 11 грудня 2008 року проводять I міжнародну науково-практичну конференцію "Державне регулювання соціального підприємництва та соціально-відповідального бізнесу"

Передбачається обговорення наступних питань:

Наукові та нормативно-правові основи соціального підприємництва та соціально-відповідального бізнесу

Сучасний стан розвитку та актуальні проблеми соціального підприємництва

Шляхи вдосконалення державного регулювання соціальної відповідальності бізнесу

Державна підтримка підприємництва в молодіжному середовищі

Формула ефективного соціального партнерства влади, громадськості та бізнесу

В рамках роботи конференції планується проведення круглого столу «Проблеми та перспективи розбудови взаємодії влади, громадськості та бізнесу в сучасних умовах» із залучення представників бізнес структур, громадських організацій та державних установ.

Місце проведення: Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (Харків, 61050, пр. Московський, 75)

Заявки на участь у конференції та тези доповідей необхідно надіслати до 01.12.2008 р. на адресу: info@molod.biz.ua , (копія на d_tkachov@mail.ru ) з позначкою «Конференція» у полі тема листа.

Витрати на проживання, харчування, трансферт учасники конференції несуть самостійно. Організаційний внесок не передбачається. Видання тез конференції здійснюватиметься за рахунок організаторів.

Контакти

Денис Ткачов

виконавчий директор

ХОМО “Союз молодих підприємців”

www.molod.biz.ua

Файли

.doc 59.0 Кб

Конкурси

Конкурс для ЗМІ на кращу роботу з тематики захисту прав споживачів

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Спільнота споживачів та Громадські Об'єднання» за підтримки Інституту Масової Інформації оголошує конкурс для журналістів всеукраїнських та регіональних ЗМІ на кращу роботу з тематики захисту прав споживачів в Україні.

Конкурс відбуватиметься за чотирма номінаціями:

телесюжет чи програма

радіосюжет чи програма

друкована публікація

інтернет публікація

Для участі у конкурсі необхідно надіслати заявку на бланку редакції, де буде вказано час та місце даної публікації чи сюжету, та надіслати примірник або відео чи аудіокасету на адресу: Київ-54, абонентська скринька №82 . Також журналістські роботи прийматимуться за електронною адресою info@imi.org.ua

Матеріали треба надіслати до 31 січня 2009 року (мають бути отримані до 5 лютого 2009 р.).

В конкурсі можуть брати участь авторські роботи, які були опубліковані або вийшли в теле- та радіо ефір з 1 січня 2008 по 31 січня 2009 року.

Переможці конкурсу отримають грошову винагороду, право на подорож до Німеччини та тижневе стажування в Інституті Штіфтунг Варентест (Німеччина, Берлін).

Контакти

8 (044) 461 90 23

http://www.consumerinfo.org.ua

• • •

Дослідницька стипендія Гертфордського коледжу (Оксфорд) для молодих науковців

Гертфордський коледж (Оксфорд) приймає заявки на здобуття трирічної дослідницької стипендії від молодих науковців зі ступенем PhDабо еквівалентного йому в галузі гуманітарних та соціальних наук.

Цільовою аудиторією є дослідники в таких сферах: археологія, економіка, географія, історія, правознавство, філософія, європейські мови та літератури, східні мови та літератури.

Стипендіальний термін розпочинається у жовтні 2009 року і триває три роки. На момент отримання стипендії кандидат має пропрацювати при певній науково-дослідницькій установі чи університеті не більше, ніж п’ять років.

Зазвичай стипендії присуджуються молодим дослідникам, котрі ще не мали можливості працювати при університетах Оксфорда та Кембриджа.

Останній термін подачі аплікаційних форм та рекомендаційних листів – 14 листопада 2008 року.

Джерело: http://www.eu-edu.org/news/info/90

Контакти

http://www.hertford.ox.ac.uk//inde...

• • •

Конкурс есе для студентів українських університетів

Конкурсне завдання полягає в написанні есе (твору) українською мовою на тему: "Україна в Євросоюзі. Реальна перспектива чи політична фантазія?". Конкурс оголошено депутатом Європейського Парламенту Гражиною Станішевською для студентів українських університетів.

Максимальна довжина есе – 4000 знаків (без пробілів).

Головною нагородою для п’яти найкращих учасників буде подорож до Європейського Парламенту та екскурсія будівлею.

Бажано також надіслати коротке резюме есе англійською мовою, яке би дозволило опублікувати статтю в європейській пресі. Максимальна довжина резюме - 700 знаків (без пробілів).

Есе разом із даними учасника: ім’я, прізвище, вік, назва вищого учбового закладу, студентом якого є учасник, необхідно надіслати до 9 лютого 2009 року (понеділок) на адресу: Grazyna.Staniszewska@europarl.europa.eu, тема листа - "КОНКУРС".

У додатку - Умови конкурсу і текст оголошення.

Контакти

Grazyna.Staniszewska@europarl.europa.eu

Файли

Ogoloshennja_Konkurs_Staniszewska.doc 32.0 Кб

Umovy_konkursu.doc 75.0 Кб

Вакансії

Менеджер з продажу в МЦПД

Міжнародний центр перспективних досліджень оголошує конкурс на посаду менеджера зi зв’язкiв з клієнтами / менеджера продажу публікацій.

Вимоги до кандидата:

досвід роботи з клієнтами, або досвід продажу публікацій;

висока самоорганізація;

вільна розмовна та письмова англійська та українська мови.

В обов’язки кандидата входить:

Продаж публікацій Центру, пошук нових клієнтів, реклама діяльності;

Робота з клієнтами: розсилка публікацій, прес-релізів, опитування клієнтів щодо якості продуктів;

Підготовка та проведення регулярних зустрічей з клієнтами та з пресою;

Проведення щорічного опитування клієнтів, дослідження попиту і потреб ринку;

Ведення бази даних клієнтів, бази розсилки, їх оновлення;

Участь у розробці маркетингової політики, зміні цінової політики.

Якщо вас зацікавила ця пропозиція, просимо надіслати електронною поштою office@icps.kiev.ua або на факс (044) 484-44-02 з позначкою “Вакансія менеджер продаж” ваше резюме до 14 листопада 2008 року.

Контакти

Міжнародний центр перспективних досліджень

office@icps.kiev.ua

8 (044) 484-44-02

Електронний бюлетень ГУРТ №39 (418)