* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

Є така партія!

17:25 17.05.2008

Відбувся ІХ з‘їзд політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Громада”. На цей раз він пройшов у Дніпропетровську – регіоні, де “Громада” має найбільший вплив, де найбільша чисельність обласної організації, де люди добре пам‘ятають про гігантські соціальні перетворення, які зробив для Придніпров‘я лідер “Громади”, екс-прем‘єр Павло Лазаренко.

Саме Дніпропетровщина зробила вагомий внесок, аби “Громада” свого часу стала парламентською партією і утворила потужну депутатську фракцію.

З‘їзд “Громади”, на який було обрано більше 200 делегатів з усіх куточків України, чи не першим серед політичних сил України обговорив суспільно-політичну ситуацію України, проаналізував причини нинішньої кризи у владі та визначив завдання партії з підготовки до наступних президентських, парламентських та виборів місцевих рад.

До делегатів з‘їзду телефоном звернувся Голова партії “Громада” Павло Лазаренко.

Він, зокрема, відзначив, що вісім років перебування політичної партії Всеукраїнське об‘єднання “Громада” в жорсткій опозиції до тоталітарної влади привчило її до жорстких дій у відстоюванні соціальних прав і громадянських свобод громадян. Тому нині, говорячи про співпрацю з новою владою, «Громада» заявляє про поєднання зусиль всіх патріотичних сил навколо ідеї формування в Україні повноцінного громадянського суспільства, боротьби за нову якість життя та духовне відродження нашої Батьківщини. Партія “Громада” не дивиться на кольори партійних стягів, а говорить про готовність співпрацювати з усіма політичними партіями, котрі поділяють її пріоритети й готові працювати на об‘єднання держави на основі спільних проблем, що близькі мешканцям усіх регіонів України.

Політичні процеси, що відбувається нині в Україні, характеризуються масовим відходом партій від класичних принципів позиціонування у політичному спектрі. При декларованій близькості основних засад програм політичних партій акцент робиться на особистостях лідерів та другорядних суспільних проблемах, які використовуються як основна технологія сегментування електорального поля. Остання проблема вже нині призвела до поглиблення політичного розколу між різними регіонами держави. Аби запобігти цьому процесові партія «Громада» виступає з об‘єднавчих позицій на принципово нових засадах зближення півночі та півдня, заходу і сходу України.

Разом з тим, “Громада” вітає політичні тенденції останніх років, зокрема, взаємне проникнення ідеологій та поступову відмову провідних політичних сил від радикалізму й екстремізму. Як незаперечний позитив розцінює і процес інтеграції і відомих, і маловпливових партій у більш потужні блоки, або об’єднання. Проте “Громада” далека від тих принципів, на яких відбувається це об‘єднання. Партії нині консолідуються навколо декількох основних центрів впливу, - Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, опозиції, - а не навколо програмних ідеологічних принципів. А це означає що суспільство у найближчі роки не може бути застраховане від перманентних політичних криз.

Соціал-демократична орієнтація “Громади” передбачає принципово нові підходи до формування влади як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні, нові прогресивні засади створення політичних союзів, об’єднань різних політичних сил, що обстоюють національні інтереси України.

Партія Громада” виступає проти прямої конфронтації зі своїми політичними опонентами, а прагне йти шляхом компромісу, порозуміння і поєднання зусиль для національного відродження України.

На тверде переконання лідера “Громади” в умовах політичної вакханалії, яка є сьогодні в Україні, лише президентська вертикаль може бути тією об‘єднавчою силою, яка не дозволить політикам і далі ділити Україна по Дніпру і може гарантувати стабільність та економічний розвиток.

«Громада» разом з іншими патріотичними силами не повинні допустити таких змін виборчої системи, які б призвели до збільшення прохідного бар‘єру для партій і блоків з нинішніх 3-відсотків до 7-ми, чи, як дехто пропонує, до 10. Адже це може призвести до формування двопартійної системи, а, як наслідок, і до згортання демократії.

Необхідно, щоб вибори до парламенту та місцевих органів влади відбувалися на пропорційній основі, але за відкритими списками. Люди на місцях повинні знати, хто представляє їх інтереси в парламенті та місцевих органах влади. Депутат має бути чітко закріплений за виборчим округом, бути близьким до виборців, жити їхніми проблемами. Але в той же час “Громада” проти повернення до суто мажоритарної системи виборів місцевих органів влади. Бо у суспільстві має бути політична структуризація і партійна відповідальність за діяльність органів влади як у державі в цілому, так і на місцевому рівні.

Місцевим органам влади треба нарешті надати не декларативні, а реальні повноваження. Дати їм право формувати структури виконавчої влади. Така система випробувана часом і повністю відповідає європейським стандартам

Основою громадівської політичної платформи має бути ставка на малий і середній бізнес як основу добробуту держави та її населення.

Ідеологічна платформа партії не заперечує права приватної власності на землю, її купівлі – продажу, створення ринку землі. Але до внесення відповідних змін у законодавство, до стабілізації ситуацій у владі в Україні має діяти мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Країна не маємо права в умовах законодавчої невизначеності й політичної нестабільності втратити останнє найбільше багатство українського народу!

Економічна стабільність у державі, залучення великих інвестицій будуть не можливими доти, поки держава на законодавчому рівні не візьметься за подолання такої проблеми як рейдерство. Без викорінення цієї проблеми говорити про Україні про перспективи євроінтеграції не можна!

З‘їзд розглянув підсумки звітно-виборної кампанії в первинних, територіальних партійних організаціях та затвердив зміни до Програми політичної партії “Громада”.

Затверджено текст Декларації про участь партії “Громада” у виборах всіх рівнів.

Головою партії ВО “Громада” одноголосно обраний Павло Лазаренко.

Управління інформаційного забезпечення

політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Громада»

17 травня 2008 року