* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

СКРИПКА, ЩЕДРИК, АНІМЕ

14:56 18.12.2010

СКРИПКА, ЩЕДРИК, АНІМЕ

Відому у світі українську щедрівку лідер гурту Воплі Відоплясова втілив по-особливому, заспівав і зняв її у вигляді мультиплікаційного музичного кліпу. Роботу презентували в перший день зими на Мамаєвій Слободі у Києві, кутаючись від кусючого морозу.

Сценарій кліпу за місяць роздумів написав професійний казкар Сашко Лірник. Картина розповідає різдвяну історію маленького хлопчика з майбутнього, який знайомиться з найголовнішим святом на Землі — Різдвом, подорожуючи в часі та просторі — із сучасного міста до стародавнього казкового села. У мультику злі правоохоронці, пузаті бізнесмени на крутих машинах та поп-діви обертаються на дітей, які потім виростають та стають добрими людьми.

Лірник Сашко, казкар:
— Похмуре місто, в якому навіть сніг підчищають, нічого людського не залишилося, всі поспішають, гроші, робота. І тут раптом всередині цього міста є загублене місце, де зберігся той світ, коли ми ще маленькими були: бабця, дідусь, вертепчик стоїть, хатки красиві. В ту хатку заходять дітки-колядники, а за ними дорослі. Дорослі змінюються, стають тими, ким є насправді. Якщо він бізнесмен, але насправді хоче на коні скакати, медяники лизати, або якщо вона поп-зірка, а насправді хоче бешкетницею бути... Це дійсно різдвяна казка, її було дуже складно втиснути в маленький проміжок часу. Але колись може у нас з’явиться можливість, і її ми розгорнемо у справжній повнометражний мультфільм.

Працювало над картиною 15 людей протягом 5 місяців. На персонажів та антураж пішло 150 кг пластиліну, а на казковий лапатий сніг — 100 кг солі.

Степан Коваль, режисер-мультиплікатор:
— Під час підготовки мультика було наліплено більше сотні персонажів. Якщо загалом їх десь 10-15, то кожного переліплювали по 5 по 10 разів, тому що під час роботи персонажі руйнувалися, їх було важко анімувати. Солі купили 100 кілограм, бо це простий доступний матеріал. Сіль не зовсім біла, сірувата, а для зйомок білий колір якраз не потрібен.

Олег Скрипка

Степан Коваль, Олег Скрипка та Лірник Сашко під час презентації мультика

 

Пластилін

Пластиліновий персонаж

Мультиплікаційним «Щедриком» Олег Скрипка задав святковий настрій і розповів, що різдвяна Країна мрій розпочнеться вже 8 грудня, коли на Мамаєвій Слободі оселиться Святий Миколай.

Олег Скрипка, організатор фестивалю «Країна мрій»:
— В мене вже давно була така ідея — об’єднати українські свята одним фестивалем, одним заходом. І в цьому році ми робимо це в партнерстві з Мамаєвою Слободою, тому що я вважаю, що це найкраще місце якраз для такого заходу. Можна з дітьми приходити сюди, є хати, де можна погрітися, поїсти борщу і вареники. Концерти будуть відбуватися на вулиці, ходитимуть колядники, тут є можливість розвести відкритий вогонь, біля якого можна грітися і подавати людям гарячі напої. Мамаєва Слобода відкрита щодня, а ми свої заходи робимо по святах.

Дорослих і дітлахів на Мамаєвій Слободі потішить катання на санях, льодова гірка-ковзанка, ярмарок народних майстрів, смачна традиційна кухня. Також на гостей чекатимуть обряди «Маланки та Василя», Різдвяний Вертеп під проводом Тараса Компаніченка, обряд «Кози», зустріч малечі зі Святим Миколаєм, найцікавіші казки від Сашка Лірника, врочисті колядки, щедрівки і святкові виступи Олега Скрипки, Тараса Чубая та інших українських музикантів. Урочистим фіналом зимових свят стане грандіозне ритуальне дійство на Водохреща – купання в ополонці озера Красовиця та змагання за «Орданський Орден» (вирізаний з криги хрест), яке відбудеться 19 січня, а також спалення дідуха, що ознаменує собою закінчення новорічного циклу зимових свят.

Катерина Качур


http://ridnaua.org

«Щедрик, щедрик, щедрівочка
Вже приходить Меланочка.
Зоря, зоря в небі сяла
З святом до нас прибула.»


     Історична довідка: «Щедрик» – твір Миколи Леонтовича, обробка давньої української новорічної щедрівки – найвідоміша на сьогоднішній день новорічна пісня в усьому світі в перекладі на англійську мову і має назву «колядка дзвонів». Уперше «Щедрик» був виконаний хором Київського Університету у 1916 році в Києві, а 5 жовтня 1921 року «Щедрик» був вперше презентований на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку. У 1936 році Пітер Вільховський, який працював для радіо NBC, пише англійську версію слів до «щедрика». Згодом пісня зазвучала у популярних кінофільмах «Гаррі Поттер», «Сам вдома» та мультиплікаційному серіалі «Південний парк». Оригінальні інтерпретації твору робили відомі рок-гурти «Barenaked Ladies» та «Savatage», а переробка пісні у стилі «техно-данс» від DJ Demonix  наразі стала культовою класикою електронного андеграунду. 
     Взимку 2010 року власну версію славнозвісної композиції «Щедрик» записав Олег Скрипка. Музичний запис відбувався в студії на території Печерської Лаври за участю музикантів Лє Гранд Оркестр і Тараса та Олі Чубай. Кліп реалізував режисер-мультиплікатор Степан Коваль, він створив справжнє новорічне міні-кіно, виконане в жанрі пластилінової 3D-анімації. Сценарій фільму, написаний професійним казкарем Сашком Лірником – це різдвяна історія маленького хлопчика, який знайомиться з найголовнішим святом на Землі, подорожуючи в часі із сучасного міста до стародавнього казкового села, де сірі будні розквітають барвистими фарбами радості – дорослі обертаються на дітей, а діти виростають та стають добрими людьми... 
     На створення картини пішло 150 кг пластиліну, 100 кг солі та 5 місяців роботи, під час якої на анімаційну студію відбувся дитячий культпохід, влаштований для підшефної дітлашні спонсором проекту – магазином дитячого одягу «Bon Point». Вражена малеча не лише зачаровано спостерігала, як робиться справжній мультик, але й сама отримала змогу долучитись до творчого процесу, власноруч виліпивши з пластиліну декілька кумедних фігурок.
     
Пісня «Щедрик» реалізована в студії «Лавра» режисер запису Володимир Дьяченко,
Вокал, гітари, аранжування -  Олег Скрипка
Підспівки Тарас і Оля Чубай, скрипка Сергій Охрімчук, барабани Костянтин Бушинський, контрабас Вадим Губенко, цимбали Василь Паланюк, труби Олег Опанасюк та Іван Гринів, сопілка Максим Дударик (Бережнюк), хор Сусанна Карпенко, Марія Фірсова та Ганна Архипчук. 
Кліп «Щедрик» знятий в студії «Новаторфільм», режисер Степан Коваль, сценарій Сашко Лірник.


Цим своєрідним мультиплікаційним кліпом-подарунком  презентується цьогорічна Третя Зимова «Країна Мрій Різдвяна в козацькому селищі Мамаєва слобода» і триватиме від 8 грудня 2010 р. по 19 січня 2011 року. Культурна подія ставить собі на меті органічно об’єднати  усі зимові свята української традиції, відтворити відчуття справжнього сільського колориту новорічних гулянь. Дорослих і дітлахів потішить катання на санях, льодова гірка-ковзанка, ярмарок народних майстрів, смачна традиційна кухня та інші забавлянки та розваги. А також зустріч малечі зі Святим Миколаєм, найцікавіші казки від Сашка Лірника, Різдвяний Вертеп під проводом Тараса Компаніченка, обряди «Маланки та Василя», обряд «Кози», врочисті колядки, щедрівки і святкові виступи українських музикантів Олега Скрипки,  Тараса Чубая та ін.  Урочистим фіналом зимових свят стане грандіозне ритуальне дійство на Водохреща,  купання в ополонці озера Красавиця,  змагання за «Орданський Орден» (вирізаний з криги хрест), яке відбудеться 19 січня, а також спалення дідуха, що ознаменує собою закінчення новорічного циклу зимових свят.  

 http://m1.tv/ua/about/clips/0/U0009085.html