* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

Мандруймо по Україні

16:01 08.08.2007

Ким би ми не були і чим би не займалися у повсякденному житті, кожному час від часу доводиться стикатися з потребою в добротній карті. Особливо цінною і навіть необхідною стає картографічна продукція різного плану, коли людина мандрує автомобілем широкими і вужчими дорогами України, або міряє своїми двома високі і нижчі вершини Карпат чи Кримських гір, або просто, проїзджаючи майже випадково через невеличке містечко, забагне не об”їхати його по об”їздній, а пізнати, чим воно живе і дихає. Жодна довідкова і наукова продукція у всіх цих випадках не може дорівнятися карті – традиційній загальнотуристичній карті. Та найважливіше, щоб інформація, запропонована у картографічних матеріалах, була не тільки зображена у привабливих кольорах, а передусім достовірною, якісною і, звісно ж, якомога повнішою. Саме за такі параметри своєї картографічної продукції вболівають у ДНВП “Картографія”. І дозволяє їм реально реалізовувати свої задуми і величезна база даних, зібрана протягом тривалого часу (адже наступного року видавництву – 60), і сучасна орієнтація на закордонну картографічну продукцію, і участь у міжнародній асоціації розробників і торговців картографічною продукцією, і те, що працюють у “Картографії” над створенням нових карт професіонали.

Укладання і видання туристичних картографічних творів у ДНВП “Картографія” після тривалої перерви відновилося на значно збагаченій базі даних і за новою комп”ютерною технологією у програмі Free Hand. Пріоритетними напрямками в картографуванні сьогодні є все те, що стосується відпочинкового туризму. Тому й переважають видання загальнотуристичних карт, карт міст та туристичних регіонів.

Особливою популярністю серед видань, присвячених туристичній тематиці, користується видана наприкінці 2001 року “Картографією” карта “Україна” масштабу 1:1 000 000 у твердій обкладинці. В основу її створення покладено політико-адміністративну карту “Україна” (2001) і різнопланові матеріали з туристичної проблематики – путівники, нариси, довідники, джерела енциклопедичного характеру тощо. Нанесення такої цінної інформації на територію створило своєрідне і глибоке обличчя карти, якою приємно користуватися і завдяки якій легко зорієнтуватися в необхідних ситуаціях людям різного віку і різного способу сприйняття картографічних даних. Користувач віднайде на цій карті населені пункти, що занесені до Списку історичних населених місць України, разом із історичним контекстом – датою заснування або першої писемної згадки, різнобічну інформацію про туристичні об”єкти – найвідоміші історико-культурні та архітектурні пам”ятки, археологічні пам”ятки, об”єкти природно-заповідного фонду, музеї та курорти. Для зручності потенційних туристів подано також об”єкти туристичної інфраструктури та обслуговування туристів. Покращують привабливість і полегшують читаність карти художні малюнки пам”яток архітектури, що дозволяють майбутньому мандрівникові детальніше уявити особливості того чи іншого міста або регіону. Корисним доповненням до цієї карти є брошура, в якій подано ширші відомості з історії окремих населених пунктів та про об”єкти природно-заповідного фонду. Все це дозволяє користувачеві картою якомога повніше уявити історичні, культурні та природні особливості краю, дає змогу правильно зорієнтуватися на території того чи іншого регіону, щоб не тільки не заблукати на автошляхах, а завдяки достатньо повній інформації легко поєднати різні форми відпочинку. Окрім того, зміст основної карти доповнює врізка “Південний берег Криму” в масштабі 1:250 000. На базі карти “Україна” масштабу 1: 1 000 000 створена і видана туристична карта “Україна” масштабу 1: 250 000 українською та російською мовами і готується до видання карта, позначення на якій буде подано латиницею. Необхідність латинізувати українські топоніми зумовлена особливістю туристичного бізнесу, збільшенням “закордонних” мандрівників країною, а отже, підвищенням попиту на таку продукцію.

Безсумнівно, що найбільш привабливими і освоєними в туристичному плані є Карпатський та Кримський регіони. Попит на якісні туристичні карти цих регіонів зростає і як результат того, що туристичні карти радянських часів часто несли неповну і неточну топонімічну та географічну інформацію. Відгуком на такі запити стало видання ДНВП “Картографія” туристичної карти “Крим” масштабу 1:300 000 (покищо тільки російською мовою). На цій карті, окрім багатого туристичного матеріалу, вказано історичні назви окремих населених пунктів, дати їх заснування або перших згадок в історичних документах. На звороті розташовані оглядова карта “Крим. Карта автотуриста”, перелік визначних місць, плани центральних частин семи міст криму – Алушти, Євпаторії, Керчі, Севастополя, Сімферополя, Феодосії, Ялти. Описи природних заповідників та заказників державного значення, пам”яток природи та пам”яток садово-паркового мистецтва, розповідь про історико-культурні заповідники, а також доповнення текстової частини фотознімками мальовничих пейзажів, історичних та архітектурних пам”яток, дозволяють карті стати не тільки орієнтиром в туристичних маршрутах, а й своєрідним підручником з краєзнавства. Карта має яскраво оформлену обкладинку та зручну фальцовку. Та в планах “Картографії” ще яскравіше видання для шанувальників Криму – мальована перспективна карта Криму масштабу 1: 500 000 з яскравими художніми малюнками найцікавіших туристичних об”єктів узбережжя: Херсонесу, Тавричевського, Бахчисарайського та Алупківського палаців, Судакської фортеці тощо (Художник Р. Атаян). А ще ж планується видання оглядової карти “Автономная республика Крим” з детальним об”ємним зображенням рельєфу.

Під торговою маркою “Мандрівник” у видавництві “Картографія” вже вийшли дві (а до кінця року планується видання 15) карти в серії “Обличчя міста” – Кам”янець-Подільський та Умань. Яскраве оформлення міських карт, якісні фотографії, цінна інформація туристичного, побутового і бізнесового спектру та прийнятна відпускна ціна зроблять ці рідкісні на сьогодні в Україні, але популярні і поширені у світі видання – карти малих міст – цінними і незамінними для кожного, хто мандрує або має поважні справи в тому чи іншому містечку України.

Сьогодні видавництво “Картографія” активно працює над тим, щоб найближчим часом асортимент його продукції, яка до речі виставляється і на знаменитому Франкфуртському книжковому ярмарку, доповнився великомасштабними туристичними картами Криму і Карпат на детальній топографічній основі, де буде подана інформація про автобусні, пішохідні, лижні, водні, комбіновані туристичні маршрути, а також створює туристичні атласи Українських Карпат і Криму. Для поціновувачів старовини особливо цікавим подарунком від “Картографії” очевидно стане туристична карта “Замки України” з художніми малюнками та описовим текстом.